INDIANA COUNTY TECHNOLOGY CENTER: Class of 2013
June 01, 2013 10:40 AM
Click for Image Gallery Click For Gallery

The Indiana County Technology Center’s 2013 Senior Ceremony was held Friday at the Kovalchick Convention and Athletic Complex in White Township.

Graduating seniors are:

AUTOMOTIVE TECHNOLOGY

Adam Aikens, Christopher Aikens, Jakotae Blough, Ricky Garshnick, Jeremy Gaston, Eric Geschke, Charles Hropovich, Devin Huey, Brendon Layton, Barry Long III, Garrett Overdorff, Richard Reinard, Logan Rinehart, Hunter Valentin

CARPENTRY

William Dascani, Matthew Detwiller, Matthew Eiselman, Dakota Everett, Jacob Gifford, Justin Ludwig, Marcus Lutman

COLLISION REPAIR TECHNOLOGY

Devin Adams, Dylan Brown, Zackary Colgan, Makenzie Covey, Adam Drylie, Christopher Howard

COSMETOLOGY

Deidre Bennett, Kelsey Brewer, Meagan McElwain, Wyatt Schimizzi, Lacey Shearer, Courtney Skultety, Cheyenne Weston, Brittany Yankuskie, Katlyn Zona 

CULINARY ARTS

Melanie Barr, Brittany Dillen, Amber Huber, Zachary Riley, Adam Sheffar, Austin Stumpf, Kenneth Zwitch

COMPUTER SYSTEMS TECHNOLOGY

Ryan Brett, Tyler Weiland, Alexander Zlater

DIGITAL MEDIA TECHNOLOGY

Bethany Boyle, Cortnee Deyarmin, Nathanael McNutt, Melanie Miller, Kudzanayi Mukasa, Aleah Pierce, William Reed

ELECTRICAL OCCUPATIONS

Alan Ackerson, Dylan Adair, Luke Bernard, Andrew Costello, Johnathon Deemer, Joel Foister, Nicholas Fulmer, Jonathan Long, Matthew Pommer, Tanner Reitz, Tyler Snyder, James Spaid, John Weston, William Yeamans

GRAPHICS & ELECTRONIC MEDIA

Stephanie Blystone, Rebecca Decker, Nicholas Fulmer, Steven Hancock, Draven Hendricks, Ashley Karp, Charles Keith, Christopher Lettlerle, Hannah McMunn, Tabitha Miller, Tyler Morehouse, Ricki Myers, Pierce Valentin, Tysha Webb, Brandi Weston

HEALTH OCCUPATIONS TECHNOLOGY

Brooke Baney, Brittany Buchinsky, Courtney Burnheimer, Brandi Davis, Katelyn Downey, Kaleigh Edgar, Madison Galonis, Abigail McKnight, Desiree Mumau, Iris Murray, Kayla Patterson, Adryann Shirley, Meghan Sleasman, Rebecca Testut, Abigail Varner

HEATING, VENTILATION & AIR CONDITIONING

Bruce King, Aaron Little, Patrick McConnell, Richard Thomas

MASONRY

Mychal Baroni, Chad Kenley, Nathan Muir, Joseph Palmer, Nickolas Sisko, Jaron Tozer, Devin Zayac

MACHINING TECHNOLOGY

 Brody Bieda, Jack Brenner, Paul Cummings, Dakota Endress, Cody Henry, Tyler Wensel

WELDING TECHNOLOGY

Dylon Brown, Levi Dolan, Peter Flory, Charles Franco, Trevor Holupka, Shane Lear, Layton Lockhart, Timothy Mountan.

Justin Ramsell, Dylan Rider, Asa Sadler, Miles Stahl, Brandon Stahlman, Taylor Steffish, Kyler Weaver, Robert Young

Disclaimer: Copyright © 2014 Indiana Gazette. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.

http://www.indianagazette.com/news/community-connection/indiana-county-technology-center-class-of-2013,17383474/