Marion Center High School

The following students have made the honor roll for the fourth quarter at Marion Center High School.

GRADE 12

Primary honors

MaLeah Adamson, Emma Bland, Ethan Brewer, Destiny Buterbaugh, Tarrina Christy, Curtis DeHaven, Makenzie Doolin, Derek Eiselman, Jacalyn Fetsko, Sarah Fulton

MacKenzie Gapshes, Maleigha Gardner, Ryan Gemmell, Bryce Goss, Bryce Gromley, Katlynn Gromley, Diana Gutierrez, Gavin Heilbrun, Claire Henderson, Matthew Himes

Abigail Johnston, Robert Livingston, Brandon Lucik, Shyra Lute, Alissa Mallett, Connor McGrady, Jared Mumau, Makayla Musser, Annissa Orr, Holly Orr, Zakkary Painter

Travis Parsell, Bobbi Pease, Madison Penrose, Katelin Poproch, Austin Rinehart, Hannah Rising, Rylie Schoch, Angela Searchfield, Natalie Shuey, Koral Smith, Grace Snyder

Sarah Stewart, Morgan Straw, Megan Trunzo, Megan Uptegraph, Dominic Urbani, Elizabeth Vaglia, Odessa Vallies, Samuel Venesky, Mackenzie Walker, Hunter Waltermire, Seth White

Secondary honors

Jacob Adamson, Ian Bertuzzi, Haley Brooks, Samuel Cramer, Vincent Fry, Jade Fulmer, Zachary Hicks, Levi Isenberg, Aaron Kellar, Sydney Kimmel

Devin Lingenfelter, Taylor Lingenfelter, Leila Powell, Faith Rossiter, Tyler Schweizer, Robert Spencer, Andrew Steele, Kevin Uptegraph, Sierra Wilson

GRADE 11

Primary honors

Hunter Armstrong, Tori Ashbaugh, Lilly Balzer, Emily Busija, Seth Carneal, Clayton Coble, AnnaPearl Diamond, Kaleb Farmery, Deseray Fisher, Karina Fisher, Bridget Gardner

Madison Gatskie, Camille Gibbons, Jessica Girolami, Taylor Harper, Riley Hays, Kelsey Jack, Alaina Kutsch, Alaina Leasure, Christina Lyttle, Hailey McCunn, Lyza Miller

Laney Monroe, Madison Mumau, Alexander Nanni, Erika Niel, Hunter Peterson, Brooke Powell, Kassandra Roush, Isaac Ryer, Tyler Sacco, Cherise Schultz, Chloe Scott

Joseph Semetkoskey, Melanie Sinan, Carrington Steele, Jocilyn Thompson, Joshua Tozer, William Trent, Jonah Vaglia, Garet Wells, Rachel Wilkins, Bethany Zapach

Secondary honors

Michelle Baker, Alyxandra Cornetto, Michael Costello, Hadin Detwiler, Brady Filler, Tristan Filler, Adam Fulmer, Brandon Gaston, Adam Hile

Adam Johnson, Hunter Lydic, Mya Mano, Carl McCullough, Donovan Mimis, Mason Pearce, Gabriel Rishell, Hunter Shotts, Alisa Stitt, Vadims Wilkins

GRADE 10

Primary honors

Marcus Badzik, Morgan Blystone, Aidan Cattau, Ashlynne Coble, Jerzey Coble, Evan Crooks, Mychaela Doolin, Hallie Filler, Eric Gaston

Hayden Johnston, Carter Lydic, Emily McNutt, Sarah Miller, Alexis Morgan, Dakota Palmer, Fawntanna Plyler, Jadyn Schoch

Anthony Scott, Jack Shearer, Sunny Shelstad, Benjamin Shoop, Zachary Short, Elizabeth Smith, Julia Spence, Mia Urbani, Levi Waltermire

Secondary honors

Alexa Ackerman, Betha Anderson, Jarrett Beatty, Justine Brocious, Adam Caylor, James Clark, Robin DeHaven, Conner Fairman, Michaela Gett, Jasmine Hill

Jacob Hubbert, Kyle Jack, Alyson Krecota, Tanner MacBlane, Bradley McCunn, Alexa Meyer, Jared Murdick, Kristin Richards, Riley Weaver, Emily Willard

GRADE 9

Primary honors

Grace Birk, Liam Dicken, Charlotte Gardner, Tori Gearhart, Morgan Gelles, Garrett Griffith, Adison Gromley, Shane Keith, Timothy Lynn, Maleia Miller

Rebekah Miloser, Timothy Reichenbach, Grace Rougeaux, Jayde Rummell, Lilly Ryer, Allison Semetkoskey, Joseph Vaglia, Madison Walker, Holli Weiss, Roan Wilkins

Secondary honors

JoAnn Abbey, Hannah Barr, Landin Bennett, Sara Burkhardt, Shawna Cook, Mackenzie Creighton, Dorothy Cronan, Morgan Daugherty, Hayley George

Rebecca Leicht, Kaitlin Moore, Skyler Olp, Dakota Pappal, Calvin Rombaugh, Ty Ryen, Madison Shank, Alyssa Stack, Gavin Stewart, Laiken Stitt, Brady Tonkin

GRADE 8

Primary honors

Timothy Barrett, Alexander Beatty, Jordan Bender, Abbigale Bernard, Parker Black, Dakota Bracken, Liam Cornetto, Kenadee Elkin, Dillon Green, Maggie Hood, Shayleah Juart

Brady Leasure, Milayna Leasure, Madelynn Orr, Reagan Ryen, Camryn Sacco, Trinity Schweizer, Sebastien Sedan, Maggie Shadle, Amy Shaffer, Rebecca Spence, Ella Wells

Secondary honors

Jacie Bender, Abigail Fabri, Rachel Fox, Savannah Hoover, Travis Midock, Kaylee Monoskey, Alexis Roush, Luke Slade, Angel VanHorn, Scotland Wyatt

GRADE 7

Primary honors

Easton Cook, Hailey Critchley, Nathan Druschel, Kaelee Elkin, Ada Fetsko, Logan Fulmer, Kayla Hill, Venecia Johnston, Miranda Leasure

Mya Lipsie, Mason Mantini, Riscen McGinnis, Brittany McIntire, Lydia Miller, Briley Monroe, Sarah Mumau, Jordan Palmer

Evan Risinger, Jacob Scott, Lilianna Sedan, Abigail Smulik, Mackenzie Thomas, Aaliyah Watkins, Anna Wilson, Megan Zombotti

Secondary honors

Dakoda Anthony, Alexis Bias, Audrey Farmery, Lindsay Fulmer, Rebekah Gutierrez, McKenna McCausland, Julian Sandoval, Tasha Schweizer, Mackenzee Shotts, Paul Smith, Kyleighia Spade